Ce am primit de ziua mamei din manutele de 4 si 5 anisori

8 martie ziua mameiIeri am primit (in avans) cadourile de ziua mamei. Da, stiu, norocoasa, dar nu va inchipuiti ce emotionata eram. Si am avut si motive – erau muncite, nu gluma, de copii la gradi. David (grupa mijlocie) a venit foarte vesel acasa cu un buchet de flori manufacturate din hartie si carton, frumos colorate, pe care vi le arat si voua mai jos. Poate va intrebati ce e asa de emotionant? Subiectivismul de mami. Si cine e deja mami cam stie despre ce vorbesc.

Alex, care e la grupa mare era tare mandru de joi, vineri de surpriza ce urma sa vina. Azi am inteles de ce. Am primit un buchet de ghiocei, lucrat de el (si sa nu credeti ca l-a cumparat cu tati din piata si s-a infiintat cu el in prag ­čÖé ). S-a lasat cu decupaje, montat, etc., apoi o diploma scrisa de el si o inimioara cu conturul manutei lui in interior si “stilizata” cu hartie creponata.
Va arat mai jos lucrarile executate de copii:

Sa aveti o primavara minunata si un 8 martie fericit!

Ti-a placut articolul? Recomanda-l si prietenilor!

Aboneaza-te la Newsletter-ul Prescolar .ro si alatura-te celor peste 1.000 de mamici din comunitate!

Las─â un r─âspuns

Teme pentru acasa: pe ce loc e Romania

Suntem in plina perioada de inscriere in clasa pregatitoare. Probabil multe dintre mamicile de prescolari se gandesc cu emotie, griji